Ανακοίνωση για το μάθημα “ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ”

Ανακοινώνεται στους φοιτητές του μαθήματος ότι έχουν αναρτηθεί πολλές οι διαφάνειες του μαθήματος στην πλατφόρμα e-class του ΔΠΘ (ΝΕΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ). Καλούνται οι φοιτητές να μελετούν το σχετικό υλικό, παράλληλα με το εκπαιδευτικό σύγγραμμα του μαθήματος.

Συνίσταται να μελετούν ένα κεφάλαιο ανά εβδομάδα με αρχή από το κεφάλαιο για τη «ζήτηση εργασίας». Επιπλέον, παροτρύνονται να προβληματίζονται πάνω στις ερωτήσεις και ασκήσεις που υπάρχουν στο τέλος του αντίστοιχου κεφαλαίου.

Επίσης θα αναρτώνται κείμενα-μελέτες περίπτωσης για συζήτηση με τους φοιτητές.

Τέλος, καθ’ όλη τη διάρκεια του εξαμήνου οι φοιτητές παροτρύνονται να επικοινωνούν με τον διδάσκοντα στο tkoutro@econ.duth.gr για ότι θέμα τους απασχολεί.

Το θέμα των εξετάσεων του μαθήματος θα διευθετηθεί αργότερα, ανάλογα και με τις σχετικές αποφάσεις του Υπουργείου Παιδείας και του ΔΠΘ αναφορικά με την πανδημία.

Από τον διδάσκοντα