Η διαδικασία που απαιτείται για να διαγραφεί από το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών κάποιος φοιτητής που έχει εισαχθεί  σε άλλο πανεπιστήμιο είναι η εξής:

1.     Βεβαίωση από τις φοιτητικές εστίες ότι δεν οφείλει δωμάτιο (Αιτήματα στο : aioannou@admin.duth.gr _2531039211, από το ιδρυματικό email με πλήρη στοιχεία (Ονοματεπώνυμο, ΑΕΜ, Τμήμα.)
2.     Βεβαίωση από τη βιβλιοθήκη ότι δεν οφείλει βιβλία ( τηλ. επικοινωνίας 2531039807-8-9)
3.     Αποστολή αίτησης ή υπεύθυνης δήλωσης (απο το ιδρυματικό email του φοιτητή και όχι απο το προσωπικό ) στο email ης Γραμματείας (secr@econ.duth.gr)

4.     Επίσης πάνω στην αίτηση-υπεύθυνη δήλωση θα πρέπει να αναφέρεται πλήρης δ/νση και τηλ. και ο τρόπος που θέλει ο φοιτητής να του αποσταλεί (courier με χρέωση παραλήπτη ή ελτα ή σε email)

Η αναζήτηση των βεβαιώσεων 1,2 να γίνεται  από τον ίδιο τον φοιτητή όταν αυτός δεν βρίσκεται στην Κομοτηνή και οι βεβαιώσεις θα αποστέλλονται υπηρεσιακά στο Τμήμα από τα αρμόδια γραφεία.
5.    Επιστροφή του ΠΑΣΟ στην Γραμματεία.(με όποιον τρόπο επιθυμείτε (ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜEΙΟ ή COURIER)

Η παραπάνω διαδικασία ισχύει για ΟΛΟΥΣ τους φοιτητές που θέλουν να διαγραφούν από το Τμήμα.

ΑΙΤΗΣΗ..