Πρόεδρος Τμήματος, Καθηγητής

Είναι Καθηγητής στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης και παρέχει μαθήματα προπτυχιακών μαθημάτων (Οικονομία Μεταφορών, Θεωρία Αποφάσεων, Διαχείριση Κινδύνων και Υποδείγματα Λήψης Αποφάσεων) και των μεταπτυχιακών σπουδών (α) ΜΒΑ (Συστήματα Υποστήριξης Αποφάσεων και Διοίκησης, Διαχείριση Ρίσκου και Μεταφορές και Ναυτιλία) και (β) Υγιεινή και Ασφάλεια της εργασίας, του Τμήμα Ιατρικής, όπου παραδίδει μαθήματα για το θέμα αντιμετώπισης της υγιεινής και ασφάλειας στο μάνατζμεντ των επιχειρήσεων. Είναι μέλος ΣΕΠ στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα MBA του ΕΑΠ που παρέχεται στην αγγλική γλώσσα, όπου συμμετέχει στην ενότητα ΜΒΑ61. Επιπρόσθετα, παρέχει μαθήματα σχετικά με την Συστήματα Αξιολόγηση Παραγωγής και Διοίκησης, καθώς και Διαχείριση Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα Εξόρυξη και Εκμετάλλευση Υδρογονανθράκων του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, όπου το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών συμμετέχει στο πρόγραμμα. Επίσης, έχει παρουσιάσει διαλέξεις σε άλλα εκπαιδευτικά προγράμματα και επιστημονικές δραστηριότητες του ΔΠΘ. Στην εξέλιξη της πανεπιστημιακής καριέρας του έχει συμμετέχει σε προπτυχιακά προγράμματα του ΑΤΕΙ-Αθηνών (Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής) και σε μεταπτυχιακά μαθήματα σε πανεπιστήμια της ημεδαπής (ΕΑΠ, Πειραιά, ΑΠΘ) καθώς και πανεπιστήμια της αλλοδαπής όπως το Πανεπιστήμιο Cranfield και το Manchester Metropolitan University στο Ηνωμένο Βασίλειο.

NE69 6 Διοίκηση Εφοδιαστικής Αλυσίδας (Logistics)
ΝΕ 78 6 Διοίκηση Ολικής Ποιότητας
ΝΚ88 6 Υποδείγματα Λήψης Αποφάσεων